Aktualności

Pierwszy turniej rocznika 2005

• autor: ukslechiask, 2012-11-11 21:42

Daliśmy radę

Jesteśmy po pierwszym turnieju piłkarskim rocznika 2005. Dla mnie jak i dla naszej drużyny oraz rodziców będzie to pamiętliwy dzień. Zaczęło się bardzo niewinnie. Zbiórka była na stadionie Lechii Dzierżoniów ul. Wrocławska. Gdy przyjechałem na miejsce, byłem w szoku ile osób przyjechało, aby nam kibicować. Mówię do żony –„ nie wiedziałem, że tyle osób interesuję się naszym pierwszym turniejem”. Szybko rodzice postawili mnie do pionu i uświadomili, że tu odbywa się wyścig samochodowy. No dobra, zabraliśmy się za wypełnianie niezbędnych dokumentów związanych z uczestnictwem w zawodach i po skompletowaniu dokumentów ruszyliśmy do Świdnicy na Hale. Po przyjeździe moi podopieczni nie mogli się oprzeć urokowi sali i od razu zaczęli biegać i zapoznawać się z obiektem. Poszliśmy do szatni gdzie rozdaliśmy stroje i chłopaki odbyli pierwszą odprawę przedmeczową. Na odprawie zaznaczyłem nasz cel, którym była dobra zabawa i strzelenie jednego gola. Wyszliśmy na pierwszy mecz z Olimpijczyk Wałbrzych, już po czterech minutach wygrywaliśmy 1 bramką ( strzelec Patryk Rybak), W dziewiątej minucie po kontrowersyjnym zagraniu rozpoczęcia rzutu rożnego ręką zagrał jeden z naszych zawodników i sędzia podyktował rzut karny. Filip Smolak był bezradny. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Następnym naszym rywalem był FA Wałbrzych, z którym przegraliśmy 4:0. Kolejny mecz rozegraliśmy z drużyną GRYF Świdnica rocznik 2005, gdzie po trzech minutach przegrywaliśmy 2:0, nasi chłopcy „zostali myślami jeszcze w szatni ”. W końcu obudzili się i w ósmej minucie meczu strzelili bramkę na 2:1 ( Karol Palka ). Ostatnie minuty to była zacięta gra i wyrównana, w której nie udało nam się strzelić wyrównującej bramki. Mecz zakończył się wygraną  GRYF Świdnica. Podsumowaniem turnieju była gra o dziewiąte miejsce z AKS Strzegom, który zakończył się wynikiem 0:0 z przewagą na UKS Lechia Dzierżoniów co potwierdziły rzuty karne, których przebieg wyglądał następująco: (do przewagi gola w kolejce):

1. Do karnego podchodzi jako pierwszy Paweł Kordiak, który zamienia strzał na gola.

2. Między słupkami staje Filip Smolak, który nie był w stanie obronić strzału gdzie piłka odbijając się od lewego słupka wpada do bramki.

3. Następnym naszym zawodnikiem był Patryk Rybak, który popisał się prawdziwy strzałem obok lewego słupka zamieniając go na gol.

4. Przed Filipem Smolakiem stanął zawodnik AKS Strzegom, który oddał strzał w stronę lewego słupka ale Filip okazał się wspaniałym refleksem i złapał piłkę w ręce wygrywając mecz.

Podsumowując:

Naszym celem było zdobyć bramkę, zdobyliśmy cztery, wygraliśmy jeden mecz, jeden zremisowaliśmy. Gratulacje dla całej drużyny.

Chciałbym pochwalić Filipa Smolaka naszego bramkarza, którego interwencje niejednego obserwatora i trenera wzbudziła w zachwyt.