statystyki szczegółowe

Aktualności

Żerniki Wrocławskie - opis turnieju

• autor: ukslechiask, 2013-02-17 12:01

W dniu 16-02-2013 pojechaliśmy na turniej do Żerników Wrocławskich, w którym już na samym początku spotkała nas zmiana w harmonogramie turnieju. Powodem było to, że  w ostatniej chwili drużyny Ślęzy Wrocław i Odry Wrocław odwołały przyjazd, a drużyna Polonii Środy Śląskiej  utknęła w korku spowodowanym wypadkiem samochodowym i  spóźniła się na turniej.

Więcej informacji w rozwinięciu

TR. S.K.

Aby turniej się odbył organizatorzy zaproponowali aby drużyna Akademii Talentów Oława oraz UKS Lechia Dzierżoniów wystawiły dwie drużyny na co przystałem, a nasi chłopcy ucieszyli się z możliwości dłuższego czasu przebywania na boisku.

Skład Drużyn po zmianach:

UKS Lechia Dzierżoniów I

- Ostafin Makary  rocznik 2005 - Idzi Alan  rocznik 2005 - Zarzycki Szymon rocznik 2005 - Waligóra Szymon rocznik 2006 - Kordiak Paweł rocznik 2005

UKS Lechia Dzierżoniów II

Oskar Sroka, Kwinta Szymon, Kucharek Aleksander, Kukuła Kacper, Błaszczuk Igor, Gaweł Aleksander, Krystian Czarnecki - wszyscy rocznika 2006

W obydwóch drużynach na bramce Smolak Filip.

Zmieniony harmonogram poniżej:

1 B 1 UKS Lechia Dzierżoniów  II - Akademia Talentów Oława I : 13:00 ( 1:0 ) po dogrywce
1 B 2 UKS Lechia Dzierżoniów  I - Akademia Talentów Oława II : 13:15 ( 2:0)
1 B 3POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA  UKS Lechia Dzierżoniów  II -  : 13:30 ( 4:0)
1 B 4 Akademia Talentów Oława I  - UKS LECHIA DZIERŻONIÓW I : 13:45 (1:0) po dogrywce
1 B 5 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA  - Akademia Talentów Oława II : 14:00 ( 4:0)
1 B 6 UKS Lechia Dzierżoniów  I - UKS Lechia Dzierżoniów  II : 14:15 ( 2:1)
1 B 7 Akademia Talentów Oława I - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA  : 14:30 ( 0:5 )
1 B 8 UKS Lechia Dzierżoniów  II - Akademia Talentów Oława II : 14:45 ( 1:0) po dogrywce
1 B 9 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - UKS LECHIA DZIERŻONIÓW I : 15:00 ( 5:0)
1 B 10 Akademia Talentów Oława II - Akademia Talentów Oława I : 15:15 ( 1:7)

Turniej odbył się w atmosferze rywalizacji Fair play.

Lechia Dzierżoniów II

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Oławy I który był bardzo zacięty i zakończył się dogrywką. Dogrywka polegała na zdejmowaniu co minutę jednego zawodnika do momentu strzelenia bramki przez jedną z drużyn. Udało nam się wygrać dogrywkę w momencie gdy na placu gry było tylko dwóch zawodników. Wynik ustalił nasz bramkarz FILIP SMOLAK, który po chwycie piłki na polu bramkowym rozpoczął akcję wygrywając pojedynek 1X1 z zawodnikiem drużyny przeciwnej i przez 3/4 boiska sam prowadząc piłkę precyzyjnym strzałem zdobył bramkę. Został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny otrzymując "zieloną kartkę od trenera przeciwnej drużyny" *( zielona kartka - otrzymuje zawodnik najlepszy z drużyny, oceniany według trenera z przeciwnej drużyny ).

Lechia Dzierżoniów I

Drugi mecz rozegraliśmy z drugą drużyną Oława II, w którym od początku narzuciliśmy nasz styl gry i już w trzeciej minucie meczy na listę strzelców wpisał się Paweł Kordiak. W następnych minutach drużynę z Oławy ratował dwukrotnie słupek i nieskuteczność naszych chłopców. Nasi koledzy z przeciwnej drużyn zaskoczyli nas dwoma kontrami, w których byli bliscy strzelenia bramki, ale trafiali na naszego golkipera Smolaka Filipa, który swoimi interwencjami wzbudzał duży entuzjazm na sali nie tylko w śród naszych kibiców, ale także kibiców dopingujących inne drużyny. Ale w ostatnich minutach Paweł Kordiak przypomniał sobie że umie strzelać bramki i  ustalił wynik na 2:0. W końcowych dwóch minutach znowu wspaniałymi interwencjami popisał się Filip i uratował czyste konto naszej drużyny jednocześnie otrzymując drugą " zieloną kartkę "

Trzeci mecz rozegraliśmy z zespołem ze Środy Śląskiej, który w tym turnieju nie miał dla siebie godnego przeciwnika i mimo starań naszych chłopców ulegliśmy przeciwnej drużynie.

Czwarty mecz rozegraliśmy z drużyną z Oławy I. Spotkanie było bardzo wyrównane, a akcje rozgrywane były raz pod jedną bramką raz pod drugą. Między naszymi słupkami stanął Ostafin Makary, który godnie zastępował Filipa odpoczywającego i kontuzjowanego we wcześniejszym mieczu. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym i sędziowie zarządzili dogrywkę, w której grając dwóch na dwóch zawodników, zawodnik z przeciwnej drużyny po udanym dryblingu wyszedł sam na sam z Makarym i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał naszego bramkarza.

Lechia Dzierżoniów I i II

Piąty mecz rozegraliśmy między sobą gdzie wszyscy zawodnicy zagrali na sowim przyzwoitym poziomie. "zieloną kartkę " otrzymał Szymon Waligóra, który zaskoczył mnie umiejętnościami technicznymi.

Ten mecz miał bardzo podobny przebieg jak mecz pierwszy, jedyna różnica w tym, że podczas dogrywki i gry dwóch zawodników na dwóch i wyjściu sam na sam Filipa Smolaka, został faulowany w polu karnym przez zawodnika z przeciwnej drużyny. Rzut karny Filip zamienia na bramkę i otrzymuje " zieloną kartę "

Cóż, podobnie jak w meczu naszej drugiej drużyny z drużyną ze Środy Śląskiej nasz zespół nie mógł skutecznie przeciwstawić się atakom kolegów z przeciwnej drużyny. Na uwagę zasługuje fakty iż najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Ostafin Makary.

Chcę pochwalić wszystkich zawodników uczestniczących w zawodach, bo gdy wygrywaliśmy to wygrywaliśmy wszyscy dzięki grze całej drużyny i zawodnicy którzy otrzymali indywidualne wyróżnienia, bez pozostałych kolegów nie osiągnęliby wymarzonego celu.